Przewodnik

Co? Gdzie? Jak dojechać?

to co MUSISZ wiedzieć ...

Znajdziesz tu podstawowe informacje, o których twój lekarz…

Królowa jest TYLKO jedna ..

Co roku, na jesień w Poznaniu odbywają się wyboty Królowej…

Agendy

co się dzieje u naszych przyjacół ...

9. LGBT Film Festival

Po raz 9. zapraszamy w podróż dookoła filmowego świata.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5
A A A

Po raz 9. zapraszamy w podróż dookoła filmowego świata.

Przybliżymy najciekawsze produkcje kinematograficzne, tak fabularne, jak i dokumentalne, które rzadko goszcząc w mainstreamowych salach kinowych, pokazują nam rzeczywistość, której jesteśmy nieodłączną częścią.

Festiwal otworzy włoski film "Kto uratuje róże? („Chi salvera' le rose?”), reż. Cesare Furesi. Tytuł otrzymał 3 nominacje do Italian Golden Globe. W głównych rolach znakomici włoscy aktorzy Carlo Delle Piane i Lando Buzzanca.

Pierwszy raz w historii festiwalu zostanie zaprezentowany tak bogaty zestaw filmów krótkometrażowych, ponad 30 produkcji z najdalszych zakątków świata, w tym kilka polskich, które powstały m.in. w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Swoje polskie premiery będą miały również filmy dokumentalne: „Sidney i przyjaciele”, „Polyland” czy nominowany do Queer Palm na Festiwalu w Cannes (2017) film „Coby”.

W czasie festiwalu odbędą się liczne spotkania panelowe i dyskusje. Porozmawiamy m.in. o „leku na HIV”, czyli PrEP, o tożsamości osób queerowych, transgenderowych i transseksualnych. Poruszymy temat aseksualności.