Chrześcijanie powinni prosić gejów o wybaczenie

wtorek, 28 czerwiec 2016 17:38 Napisał  Dział: news Czytany 76269 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Papież Franciszek pouczył Kościół, by zaprzestał dyskryminacji gejów, którzy przez lata byli dyskryminowani. Czas traktować ich z szacunkiem.To nie pierwszy raz, gdy słowa papieża Franciszka zaskakują świat. Tym razem głowa Kościoła w rozmowie z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego do Rzymu przyznała, że czas, by Kościół Katolicki prosił gejów i lesbijki o wybaczenie. Powód? Lata dyskryminowania mniejszości seksualnej i spychania jej na margines.

Podczas godzinnej rozmowy z dziennikarzami, hierarcha wypowiedział się nie tylko w sprawie homoseksualistów, ale także innych dyskryminowanych grup: – Kościół powinien przeprosić nie tylko gejów, lecz także ubogich, kobiety i dzieci, które były wyzyskiwane za jego przyzwoleniem.

Pierwszy o tym, że gejom należą się przeprosiny powiedział w czerwcu jeden z najbardziej wpływowych hierarchów w Kościele Katolickim Kardynał Reinhard Marx. Papież Franciszek nawiązując do jego słów, przyznał wprost: – Geje nie powinni być dyskryminowani, a traktowani z szacunkiem i mieć opiekę duszpasterską.

Wedle nauczania księży katolickich, sam homoseksualizm nie jest grzechem, ale grzechem jest życie w nieczystości, czyli współżycie gejów i lesbijek. Jednak papież Franciszek jeszcze na początku swojego pontyfikatu wypowiedział słynne dziś słowa: – Kim jestem by to oceniać?