Grupa osób zakłóciła 9. LGBT Film Festival

Kilku mężczyzn zakłóciło w ostatni piątek pokaz filmu o tematyce LGBT w Chatce Żaka. Po wejściu do sali wykrzykiwali oni m.in. takie hasła, jak "zakaz pedałowania".

LGBT Film Festival w tym roku odbywał się w Warszawie oraz ośmiu innych ośrodkach akademickich w Polsce. Jednym z nich był Lublin, gdzie pokazy filmów zorganizowano pomiędzy 23 kwietnia, a 14 maja. Przedostatni prezentowany na festiwalu w Lublinie film "Sidney i przyjaciele" można było obejrzeć w Chatce Żaka w ostatni piątek, 13 maja. To właśnie na tym pokazie doszło do homofobicznego incydentu. - Na seans przyszło dwóch młodych mężczyzn, którzy, jak wynika z relacji, znaleźli się tam przypadkowo.
Wyglądało jakby nie za bardzo wiedzieli, na jaki film idą, mimo, że na terenie Chatki Żaka były reklamy przeglądu i katalogi z opisem produkcji - relacjonuje Piotr Kotowski, jeden z organizatorów festiwalu w Lublinie. - Tematyka, której dotyczył dokumentalny film "Sidney i przyjaciele" chyba ich jednak zbulwersowała, bo po pewnym czasie wyszli z sali. Chwilę później wrócili natomiast z paroma kolegami i przez minutę wykrzykiwali hasła typu "Zakaz pedałowania". Mogę tylko ubolewać nad głupotą i chamstwem osób, które ten incydent wywołały - dodaje Kotowski, zaznaczając jednocześnie, że w żadnym z innych miast, w których organizowano pokazy w ramach LGBT Film Festival do podobnych incydentów nie doszło. O sprawie wiedzą już lubelscy policjanci. - W poniedziałek otrzymaliśmy mail informujący o tym zdarzeniu. Będziemy sprawdzać, czy takie zajście rzeczywiście miało miejsce. Poprosiliśmy też kolegów z Warszawy, gdyż to właśnie mieszkaniec tego miasta powiadomił nas o całej sprawie, o przesłuchanie go. Gdy zbierzemy materiał, sprawę przekażemy prokuraturze - mówi Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Co ciekawe, "wyrażeniem protestu przeciwko promocji LGBT w Chatce Żaka, należącej do UMCS" w niedzielę na Facebooku "pochwaliła się" Młodzież Wszechpolska Lublin. "Od 25 kwietnia do 14 maja odbywa się tam festiwal dewiacji w postaci LGBT Film Festiwalu. Mimo bardzo małego zainteresowania (na widowni było 9 osób), wykorzystuje się uczelnię wyższą do promowania ideologii godzącej w swoich założeniach w podstawową komórkę społeczną, jaką jest rodzina. Dlaczego w Chatce Żaka, która ma na celu krzewienie kultury wśród studentów, organizuje się tego typu pokazy?" - napisali wszechpolacy (po publikacji tego artykułu wpis został usunięty z profilu MW).

Czytaj więcej >>>
 
Kurier Lubelski

Social

© 2013 - 2018 GAY.INFO.PL

Search