styczeń 20, 2022

Pomysłodawcą i autorem scenariusza jest mieszkający w Krakowie Paweł Olearczyk, który postanowił stworzyć historię z niebanalnymi dialogami pełnymi dowcipnych podtekstów opartych na zabawie słowem. I tak powstał serial o Krystynie i Marku.

Pierwszy sezon składa się z 12 kilkuminutowych odcinków, które kręcone są w różnych częściach Krakowa. W główne role wcielili się Beata Śliwińska oraz Paweł Olearczyk.

- Fabułę i ilość aktorów chcieliśmy jak najbardziej uprościć. Beatę, studentkę krakowskiej PWST wyłoniliśmy w drodze castingu - mówi Paweł Olearczyk. - W Internecie sprawdzają się krótkie formy, stąd kilkuminutowe odcinki. Taka konwencja jest łatwa do nakręcenia. Pierwszy sezon zaplanowany jest na 12 odcinków i jeśli serial się spodoba, to nie poprzestaniemy na tym - zapewnia.

Paweł od zawsze interesował się filmem i aktorstwem i choć skończył Turystykę i Rekreację na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, podjął dalsza edukację w Krakowskiej Szkole Aktorskiej SPOT. Na swoim koncie ma trzy wydane powieści: "Nie pytaj mnie o Rose", "Wszyscy jesteśmy sterowani" i "Autokar do Nieba". Wykorzystując swoje doświadczenie w budowaniu dialogów i fabuły, postanowił stworzyć serial.

W skład ekipy wchodzi także Agnieszka Franus, magister matematyki i filmowiec z zamiłowania, która odpowiada za reżyserię. Z Pawłem poznali się na spotkaniu dla amatorów filmowania. Pokazał jej scenariusz, a Agnieszka zgodziła się go wyreżyserować. I choć może się wydawać, że takie przedsięwzięcie nie jest trudne do realizacji, rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Trzeba było zmierzyć się z kapryśną pogodą, a także ludzka nieżyczliwością.

- Pierwotnie zakładaliśmy, że wszystkie odcinki nakręcimy na tej samej ławce, ale niekorzystne warunki pogodowe sprawiły, że postanowiliśmy umieścić akcję w różnych miejscach - w kawiarniach, szkole językowej i tańca, a nawet w kinie - co wyszło z korzyścią dla serialu - wyjaśnia Agnieszka Franus. - Ciężko było nam przekonać właścicieli różnych lokali, aby udostępnili nam przestrzeń. Ludzie są zamknięci na takie projekty, a szkoda, bo może to być dla nich świetną reklamą.

W pracę nad projektem jest zaangażowany również Miłosz Konarski, który zajmuje się montażem. Z Pawłem poznali się podczas promocji książki, Miłosz prowadzi bowiem kanał na YouTube "Z kamerą wśród książek". - To on wymyślił tytuł serialu - zdradza Paweł. - Operatorów natomiast mieliśmy kilku, bo ciężko było znaleźć kogoś, kto dysponował czasem na wszystkie 12 odcinków. Współpracowaliśmy z Sebastianem Mamczyńskim, Pawłem Liberem, Marcinem Jończykiem, Piotrem Teską i Markiem Flisowskim - wylicza autor.

Pierwszy odcinek premierę miał 15 stycznia 2014.

 

Serial można oglądać na TouTube

 

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on wtorek, 16 luty 2021 00:20
gay.info.pl

Redakcja gay.info.pl

www.gay.info.pl

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Popularne

HIV

HIV

Lut 15, 2020 Rate: 0.00

CHLAMYDIOZA

CHLAMYDIOZA

Lut 15, 2020 Rate: 0.00

Ostatnio Tweetowano

Galeria

Zabronią terapii konwersyjnych

Znamy zwycięzców 12. LGBT Film Festival

4000 dni

W Niemcy ruszył tęczowy pociąg

Wyrok Trybunału w Strasburgu: "Doszło do dyskryminacji"

53 filmy w 8 miastach

#TĘCZOCHOWA

Rumunia jak PiS

Pierwsza polska bajka o rodzinie LGBT