wrzesień 21, 2021

Putin zakazuje małżeństw jednopłciowych w Rosji! Poruszył też kwestię adopcji

Prezydent Rosji Władimir oficjalnie zmienił konstytucję kraju w wielu kwestiach na początku tego tygodnia. Putin oficjalnie zakazał małżeństw osób tej samej płci i adoptowania dzieci przez osoby transpłciowe. To wielki cios dla praw osób LGBTQ +.

Władimir Putin wprowadził zmiany w najważniejszej, państwowej ustawie po ogólnokrajowym referendum, w którym w lipcu 2020 roku 77 proc. wyborców w Rosji głosowało za zakazem. Nowe poprawki oznaczają, że pary tej samej płci nie będą mogły legalnie zawrzeć związku małżeńskiego w Rosji, ponieważ konstytucja tego kraju mówi teraz, że małżeństwo może istnieć tylko między mężczyzną i kobietą.
Oznacza to również, że transpłciowi członkowie społeczności nie będą mogli adoptować dzieci. Poprawki skierowane przeciwko LGBT są zakorzenione w "wierze w Boga" w kraju, gdzie wiele osób LGBTQ + decyduje się ukryć swoją prawdziwą tożsamość dla własnego bezpieczeństwa.
Homoseksualizm został po raz pierwszy zdekryminalizowany w Rosji w 1917 r., zanim został ponownie uznany za przestępstwo w 1933 r., a następnie ponownie zalegalizowany w 1993 r. Homofobia jest niestety nadal bardzo powszechna w kraju.
 
źródło: UNILAD
Rate this item
(0 votes)
gay.info.pl

Redakcja gay.info.pl

www.gay.info.pl

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Ostatnio Tweetowano