październik 20, 2021

5 postaci Disneya, które były inspirowane prawdziwymi ludźmi

1. Czarownica – Eleanor Audley

Eleanor Audley nie tylko udzieliła głosu Czarownicy w „Śpiącej Królewnie”, ale także poproszono ją o odegranie kilku scen, które pomogły później animatorom wyprodukować fikcyjną postać. Cechy i gesty aktorki zainspirowały zatem ruchy i twarz Czarownicy w bajce. Dodatkowo Eleanor posłużyła jako inspiracja do stworzenia animowanej postaci Pani Tremaine, czyli legendarnej złej macochy Kopciuszka.
 
2.  Jessica Rabbit – Rita Hayworth
Animowana seksbomba z filmu „Kto wrobił królika Rogera?” stała się ikoną – również dzięki swojej oszałamiającej figurze. Jej pojawienie się nie było tylko dziełem przypadku: Jessica Rabbit wzorowana była na pięknej aktorce Ricie Hayworth.
Na początku projektowania postaci pisarz Gary K. Wolf zainspirował się tancerką z krótkometrażowego filmu animowanego „Red Hot Riding Hood”, stworzonego przez Texa Avery’ego. W trakcie realizacji produkcji wizerunek Jessiki Rabbit jednak nieco się zmienił. Zmiana ta powstała pod wpływem inspiracji kilkoma aktorkami, ale przede wszystkim Ritą Hayworth. Richard Williams, reżyser animacji, przyznał, że próbował upodobnić postać do Hayworth, ale pierwowzorem jej fryzury były włosy Veroniki Lake.
 
3.Szalony Kapelusznik – Ed Wynn
Szalony Kapelusznik jest jedną z najbardziej charakterystycznych i wyjątkowych postaci z „Alicji w Krainie Czarów”. W bajce został zainspirowany gestami, wyglądem i osobowością aktora Eda Wynna. Użyczył on również głosu tej postaci, można więc śmiało powiedzieć, że animatorzy mieli doskonały wzór do tworzenia Kapelusznika tuż pod nosem.
 
4. Królewna Śnieżka – Marge Champion
Marge Champion była jedną z najsławniejszych tancerek XX wieku. Kiedy miała zaledwie 14 lat, zgłosiła się na przesłuchanie do roli Śnieżki. Jej zadaniem było odtworzenie scen postaci na oczach animatorów. Została przy tym poproszona o zachowanie elegancji i delikatnych ruchów w tańcu, które charakteryzowały również bajkową księżniczkę.
Jednym z powodów, dla których Marge dostała tę rolę, był ojciec. Miała wyjątkowy talent do tańca i gry aktorskiej, ale była też wychowana i zachowywała się jak królewna. Ernest Belcher, ojciec Marge, nauczył ją kłaniać się i zachowywać z niezwykłą delikatnością. Sposób, w jaki została wychowana, pomógł jej dostać tę rolę – jej gesty i postawa były podobne do tych, które producenci widzieli w wyobrażeniu Śnieżki.
 
Najciekawsze na koniec:
 
5. Urszula – Divine
Harris Glenn Milstead, znany również jako Divine, był wybitnym amerykańskim aktorem i drag queen, który posłużył jako inspiracja do stworzenia złej Urszuli z „Małej Syrenki”. Jego występy i kreacje sceniczne miały decydujący wpływ na kształtowanie cech, oszałamiającego stylu i osobowości tego czarnego charakteru.
Rate this item
(0 votes)
Last modified on poniedziałek, 29 marzec 2021 18:59
gay.info.pl

Redakcja gay.info.pl

www.gay.info.pl

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Ostatnio Tweetowano