LGBT film festiwal

9. LGBT Film Festival

 

Po raz 9. zapraszamy w podróż dookoła filmowego świata.

 

Przybliżymy najciekawsze produkcje kinematograficzne, tak fabularne, jak i dokumentalne, które rzadko goszcząc w mainstreamowych salach kinowych, pokazują nam rzeczywistość, której jesteśmy nieodłączną częścią.

 

Festiwal otworzy włoski film "Kto uratuje róże? („Chi salvera' le rose?”), reż. Cesare Furesi. Tytuł otrzymał 3 nominacje do Italian Golden Globe. W głównych rolach znakomici włoscy aktorzy Carlo Delle Piane i Lando Buzzanca.

 

Pierwszy raz w historii festiwalu zostanie zaprezentowany tak bogaty zestaw filmów krótkometrażowych, ponad 30 produkcji z najdalszych zakątków świata, w tym kilka polskich, które powstały m.in. w Warszawskiej Szkole Filmowej.

 

Swoje polskie premiery będą miały również filmy dokumentalne: „Sidney i przyjaciele”, „Polyland” czy nominowany do Queer Palm na Festiwalu w Cannes (2017) film „Coby”.

 

W czasie festiwalu odbędą się liczne spotkania panelowe i dyskusje. Porozmawiamy m.in. o „leku na HIV”, czyli PrEP, o tożsamości osób queerowych, transgenderowych i transseksualnych. Poruszymy temat aseksualności.

 

Festiwal jako jeden z nielicznych w Polsce odbywa się w 8 miastach.

 

Warszawa, 20 - 27 kwietnia, Kinoteka

 

Poznań, 20 - 26 kwietnia, Kino Muza

 

Łódź, 20 - 26 kwietnia, Kino Bodo

 

Katowice, 20 - 29 kwietnia, Kino Kosmos

 

Wrocław, 20 - 22 kwietnia, Kino Nowe Horyzonty

 

Lublin, 23 kwietnia – 14 maja, Chatka Żaka

 

Gdańsk, 27 kwietnia - 3 maja, Klub Żak

 

Łódź, 5 - 20 maja, Kino Przytulne

 

Kraków, 7 - 10 maja, Kino Pod Baranami

 

 

 

 

Social

© 2013 - 2018 GAY.INFO.PL

Search