Podaj łapę

Długo się zastanawiałem co i jak napisać o tym wydarzeniu. Po dokładnym przyglądnięciu się "całej sprawie" aż na język się ciśnie recenzja Antona Ego z filmu RATATUJ.

"

Pod wieloma względami, my krytycy, mamy łatwe zadanie. Znajdujemy się w uprzywilejowanej pozycji, mogąc z całą surowością i bez konsekwencji oceniać owoce pracy innych. Lubujemy się w recenzjach negatywnych – bo ich pisanie i lektura dają najwięcej przyjemności. Ale bolesna prawda jest taka, że nasza pisanina jest warta mniej niż kuchenne odpadki (…).

Zdarza się jednak, że czasem i krytyk musi zaryzykować, dotyczy to przypadków, gdy dokona jakiegoś odkrycia i staje w jego obronie – bo świat spogląda nieprzychylnie na nowych (…) i ich dzieła. Nowe wymaga ochrony. (…) Zetknąłem się z nowym. (…) Słowo „zaskoczenie”, było by w tym miejscu karygodnym niedomówieniem.

"

Psiaki połączyły siły i powstało w Poznaniu tworząc Stowarzyszenie Puppy Poland.

 

 

Poniżej przentujemy Wam ich Manifest.

Wraz ze wzrostem społeczności Pup w ostatnich latach dostrzegliśmy potrzebę wyjaśnienia, czym jest Puppy Play, a czym nie (zgodnie z naszą własną wizją).​​

Podobnie jak we wszystkich grach, istnieją podstawowe zasady, które muszą być wspólne, aby wszyscy członkowie społeczności mogli grać razem i dobrze się bawić. Chcemy dzielić się wiedzą, kulturą i zasadami tego, co oznacza Puppy Play, ze wszystkimi członkami naszej społeczności.​​

Z tych powodów sygnatariusze tego dokumentu, jako troskliwi członkowie społeczności, w jej służbie, utworzyli inicjatywę 4U (Unbowed, Unbend, Unbroken, Unleashed), aby zapewnić, że społeczność Puppies zachowa swoją niezależność, pozostanie wolna od zewnętrznych nacisków i prywatnych interesów, które nie służyłyby potrzebom Puppies.​W ten sposób uzgodniliśmy następujące punkty:​

  • Pierwsze: Społeczność Puppy musi być niezależna, wolna i prowadzona przez same psiaki (szczeniaki?), a nie przez innych, którzy nie rozumieją, co oznacza Puppy Play, nasze potrzeby, nasza dynamika i zainteresowania.

  • Drugie: Puppy Play nie jest fetyszem drugoplanowym, nie służymy nikomu poza naszą własną społecznością.

  • Trzecie: Puppy Play nie określa płci ani orientacji seksualnej, więc nie należy wyłącznie do homoseksualnego świata mężczyzn, a zatem musi być otwarty na wszystkie płcie i orientacje seksualne.

  • Czwarte: Maska nie czyni psiaka. Brak akcesoriów nie oznacza, że nie jesteś psiakiem. Akcesoria są i pozostaną opcjonalne. Puppy Play to nie tylko wygląd. Podobnie jak inne fetysze ma swoje własne zasady, kulturę i ideologię.

  • Piąte: Puppy Play opiera się na więzach uczuciowych i różnorodnych interakcjach, a nie tylko na relacji zależności, uległości bądź seksu. Ludzki psiak(szczeniak?) ma swoja dumę i swobodę decydowania. Bycie Puppy to nie to samo co bycie niewolnikiem.

  • Szóste: Każdy psiak ma swobodę decydowania o tym jak żyć swój pieski żywot. Niekoniecznie musi mieć mastera, właściciela, trenera, alfę czy jakąkolwiek osobę, która mogłaby ograniczać jego wolność. Psiak może zdecydować pozostać bezpański, a jego wybór należy uszanować.

  • Siódme: Puppy Play nie jest towarem komercyjnym, próba komercjalizacji lub prywatyzacji wszystkiego co dotyczy Puppies jest atakiem na naszą społeczność.

  • Ósme: Tylko psiaki nadają się do prowadzenia własnej społeczności.

  • Dziewiąte: Posiadacze tytułów takich jak Mister Puppy / Miss Puppy i inne, powinny być przydzielane na podstawie jakości i uznania pracy dostarczonej przez daną osobę dla społeczności, a nie kryteriów estetycznych. Dlatego, ponieważ te osoby mają reprezentować naszą społeczność, a nie konkretny podmiot lub klub. Nie możemy zatem uznać, że społeczność mogła by być godnie reprezentowana przez tytuł, który nie respektuje wyżej wymienionych zasad.

  • Dziesiąte: Jako fetysz jesteśmy częścią całej społeczności fetyszowej. Jednak patrząc na historyczną drogę jaką przeszliśmy, jak Puppy Play zmieniło się z biegiem czasu, mamy własną tożsamość, która nas wyróżnia i powinniśmy być traktowani z należnym szacunkiem. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi grupami fetyszystów zawsze zachowując nasza niezależność.

Podążając za tymi zobowiązaniami, stworzyliśmy pieczęć i grupę 4U, mającą gwarantować, że różne stowarzyszenia, firmy i wydarzenia respektują wyżej wymienione zasady i wartości, a tym samym działają na rzecz zapewnienia zdrowej, silnej i niezależnej społeczności psiaków/szczeniąt.

Będziemy się bacznie przyglądać poczynianiom poznańskiej sfory i na bierząco informować Was o ich poczynaniach.

STRONA STOWARZYSZENIA: www.puppy.gay.info.pl