Gej "leczył" homoseksualistów

Gej "leczył" homoseksualistów

Zajmujący się przez lata terapią konwersji homoseksualistów, która miała pozwalać im żyć w heteroseksualnych związkach, David Matheson oświadczył, że postanowił rozpocząć nowe życie jako homoseksualista - informuje "Newsweek".

O sprawie poinformował Rich Wyler, założyciel organizacji Ludzie Mogą Się Zmienić, były rzecznik działań na rzecz konwersji homoseksualistów.
"David... stwierdził, że życie jako singiel, w celibacie, nie jest dla niego odpowiednie, więc szuka męskiego partnera" - napisał Wyler. "Przeszedł z bycia biseksualistą do bycia wyłącznie gejem" - dodał.
"Ale przestałem się rozwijać i zacząłem umierać" - dodał. "Nie udawałem przez te wszystkie lata" - zapewnił jednocześnie. Matheson zapewnił również, że nadal "wspiera prawa osób do wyboru w jaki sposób zareagują na swój popęd seksualny i tożsamość płciową". "Korzystając z tej wolności postanowiłem żyć dalej jako gej" - podsumował.
Matheson rozpoczął sesje w czasie których zajmował się konwersją homoseksualistów w 2004 roku. Jak mówił terapia miała charakter psychoterapii i skupiała się na "pomaganiu mężczyznom czuć się bardziej komfortowo ze swoją męskością".

/newsweek/ GiP/

Wyświetlony 35 razy
Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework