Print this page

Ruszyła polska wersja Amazona

Wystartował polski Amazon, zakupy od dziś można już robić na www.amazon.pl. Firma poinformowała o rozpoczęciu prac nad uruchomieniem platformy w Polsce pod koniec stycznia.

Na początku 2021 r. gigant informował, że polska wersja platformy zapewni klientom nowy wymiar zakupów, a lokalnym biznesom umożliwi dotarcie do większej liczby odbiorców zarówno w Polsce i na świecie.

Amazon, czyli największy na świecie sklep internetowy
Amazon to największy sklep internetowy na świecie oferujący produkty własnych marek oraz pochodzące od zewnętrznych sprzedawców z wielu branż i dziedzin. Polacy już wcześniej mogli korzystać z platformy z wykorzystaniem niemieckiej wersji sklepu online Amazona, która dostępna była również w języku polskim.

W Polsce koncern jest aktywny od 2014 r., ale do tej pory działalność spółki znajdowała wymiar przede wszystkim w utrzymaniu centrów logistycznych, które zatrudniają ponad 18 tys. osób w dziewięciu placówkach.

Znajdują się one w Sadach pod Poznaniem, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, na Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty), w Pawlikowicach koło Łodzi, w Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach.W Gdańsku z kolei zlokalizowane są biura Amazon Web Services (usługa chmurowa koncernu) i Centrum Rozwoju Technologii Amazon.

Amazon został założony w 1994 r. przez Jeffa Bezosa i początkowo był internetową księgarnią.

Amazon w Polsce zmieni rynek
Wejście Amazona do Polski zmieni rynek handlu internetowego w naszym kraju. To szansa dla wielu rodzimych firm na pozyskanie nowych klientów w Polsce i na świecie. Dominacja dużych platform może jednak zagrozić mniejszym, niezależnym sklepom. Nie należy zapominać, że w grze o polskiego konsumenta i przedsiębiorcę jest Allegro, a także AliExpress, który też w przyszłości chce pozyskać sprzedawców z Polski.

Łukasz Sztuczyński z agencji mediowej Mindshare Polska oceniał natomiast, że Amazon ma dużą szansę na pozyskanie nowych sprzedawców, zachęcając ich dosyć prostym wejściem w e-commerce.

"Ponieważ oferuje kompleksową obsługę zamówień, udostępniając swój magazyn i procesy. Dzięki temu stworzenie e-sklepu w serwisie będzie ograniczało się tylko do przygotowania i promocji ofert" - tłumaczył Sztuczyński.

 

źródło: insider

Rate this item
(0 votes)
Last modified on wtorek, 02 marzec 2021 22:43
gay.info.pl

Redakcja gay.info.pl

www.gay.info.pl

Latest from gay.info.pl