XXIV MANIFA WARSZAWSKA

XXIV MANIFA WARSZAWSKA

XXIV MANIFA WARSZAWSKA - pod hasłem „Aborcyjna koalicja, a nie kościół i policja”.

Demonstracja organizowana przez Porozumienie Feministyczne 8 Marca z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji przejdzie ulicami Warszawy w sobotę 30 września 2023. Start o godz. 15.00 z pl. Defilad.

W tym roku wydarzenie organizowane jest, by demonstrować intersekcjonalne siostrzeństwo i solidarnorność ponad podziałami. „Wierzymy, że opresja kościoła i państwa dotyczy nas niezależnie od płci, wieku, stanu zdrowia, pochodzenia, narodowości, klasy, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej” – podkreślają organizatorki z Porozumienia Feministycznego 8 Marca.
Manifa według deklaracji osób organizujących zwraca uwagę na wszystkie osoby, które na co dzień doświadczają dyskryminacji, niesprawiedliwości społecznych i wykluczeń, których problemy pozostają niewidoczne a głosy niewysłuchane m.in. lokatorki, matki, seniorki, uchodźczynie, pracownice, w tym osoby pracujące seksualnie, osoby nieheteronormatywne, queerowe i transpłciowe, aktywistki, osoby z niepełnosprawnościami czy osoby pomagające w aborcjach.

„Chcemy by tego dnia, wszystkie te osoby mogły poczuć, że ulice należą do nas, że to nasza przestrzeń, że jesteśmy widoczne. Tego dnia chcemy pełnię partycypacji oddać grupom oddolnym, kolektywom i organizacjom pozarządowym, nie utożsamiamy się ani nie wspieramy żadnej partii politycznej” – mówią organizatorki.

Jak na razie, udział w Manifie potwierdziły takie organizacje, jak: 2119: Protest Osób z Niepełnosprawnością i osób opiekuńczych, Aborcyjny Dream Team, Akcja Menstruacja,  Fundacja Wrzenie, Grupa Nieustającej Pomocy, Kuchnia Konfliktu, Legalna aborcja. Bez kompromisów Lekarki Pro Abo, Neuroqueer, Plakaciary, Prawniczki Pro Abo,Rodzić po ludzku,Sex Work Polska,Solidarny Dom Kultury "Słonecznik".

Osoby organizujące tegoroczną Manifę przypominają, że osoby należące do partii politycznych są mile widziane, ale bez partyjnych materiałów, banerów, flag itd. Manifa jest pokojową demonstracją, która nie nawołuje do jakiegokolwiek przestępstwa i nienawiści, i nie pochwala tychże. Organizatorki korzystają z wolności do gromadzenia się publicznie i wyrażania poglądów.


Wsparcie dla Manify: https://zrzutka.pl/sbsvwh

źródło:  Porozumienie Feministyczne 8 Marca

Powiązane artykuły

Copyright © gay.info.pl 2013 - 2023 / Design by gay.info.pl