Tłumne Madrti Gras

Władze i organizatorzy chwalili społeczność za „pokojowe świętowanie” tegorocznego Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras .

 Ponad 36000 widzów zebrało się zeszłej nocy na stadionie krykieta w Sydney na oficjalną paradę - imprezę biletowaną i zdystansowaną społecznie w tym roku z powodu ograniczeń koronawirusa .

Tłumy wiwatowały na 5000 uczestników, którzy maszerowali na boisku w ramach 120 grup społeczności LGBTQI +, a także podczas występów muzycznych na żywo.

Kolorowe kostiumy i olśniewające pokazy wszystkie zawierały tegoroczny temat „Powstania” - „wezwanie do działania, które teraz jest czas, aby wznieść się ponownie poprzez miłość, współczucie, szacunek i zrozumienie. Przejmująca wiadomość po wyzwaniu i trudnościach roku 2020”.
Uroczystości z okazji oficjalnych obchodów wieczoru zakończyła brytyjska piosenkarka Rita Ora, która wykonała szereg swoich największych przebojów.
Dyrektor generalny Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras, Albert Kruger, opisał tegoroczne Mardi Gras na kultowym stadionie sportowym jako „jedyne w swoim rodzaju przeżycie”.
„Wśród kolorowych kostiumów i dudniącej muzyki duch protestu był tak silny, jak nigdy dotąd” - powiedział Kruger.
Dowódca operacji Mardi Gras, zastępca komisarz Gelina Talbot, podziękowała społeczności za „pokojowe świętowanie” podczas zmienionego corocznego wydarzenia.
„Wiedzieliśmy, że Mardi Gras będzie wyglądać zupełnie inaczej w 2021 roku, więc chciałbym podziękować społeczności za dzisiejsze spotkanie i spokojne i bezpieczne świętowanie” - powiedział zastępca komisarza Talbot.
„Jesteśmy w wyjątkowej sytuacji w Australii, aby móc organizować wydarzenia na taką skalę podczas globalnej pandemii zdrowia. Wyrażam uznanie dla zespołu Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras za zaplanowanie tak dobrze zorganizowanej, bezpiecznej dla COVID imprezy”.
Dzień nie był jednak wolny od incydentów, cztery osoby aresztowano w SCG tuż przed 20:00, po tym, jak weszli na boisko podczas parady.
 
źródło: 9news