Nabożeństwo Ekumeniczne

Bracia Grimm napisali bajkę o wilku i 7 koźlątkach, które ukryły się przed wilkiem. Jego atak przeżyło tylko to, które skryło się w zegarze. Po wyjściu wszystko opowiedziało mamie i w efekcie udało się uratować także resztę.

W naszym polskim świecie wilków, udających dobrą mamę, jest wiele, więc Międzynarodowy Dzień Wychodzenia z Ukrycia (Coming Out Day) jest szansą dla tych spośród nas, którzy cudem przeżyli atak na ich godność, wolność, szacunek, a często nawet życie.
Ci, którzy przeżyli, niech cieszą się każdym dniem i opowiadają innym, jak okrutnym doświadczeniem jest presja, którą tłum, kierujący się prawowiernymi przekonaniami politycznymi, moralnymi i religijnymi, wywiera na jednostki pozbawione oparcia w najbliższych.
nabozenstwo
Dlatego 8 października 2023 r. z okazji Międzynarodowego Coming Out Day Stowarzyszenie Tęczowych Społeczników organizuje w swojej siedzibie, czyli w Łodzi, ul. Kutnowska 8, spotkanie dla wszystkich, którzy wyszli z ukrycia, i chcą świętować życie oraz dla tych, którzy pragną z tego ukrycia wyjść.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 16-tej obiadem dla wszystkich uczestników, po którym wspólnie przeżyjemy nabożeństwo bez podziałów; żeby nikt nie miał ochoty wejść do kryjówki, czując się gorszym, zaatakowanym albo wyizolowanym.
Mottem nabożeństwa będą słowa: BÓG SIĘ MAMO NIE POMYLIŁ.
Nikt nie ma prawa odmawiać nikomu prawa do życia ze względu na własne przekonania, co jest dobre a co złe; co moralne a co nie moralne; co polskie a co nie polskie; co chrześcijańskie a co nie chrześcijańskie. Żaden tłum nie ma prawa zmuszać jednostki do życia w ukryciu. Stąd poza przekazywaniem dobrej wiadomości o Bożym miłosierdziu, na postawie słów ap. Pawła: „Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się. Życzliwość wasza niech będzie znana wszystkim ludziom: Pan jest blisko ” (Flp 4,4n), osią nabożeństwa będzie Eucharystia, czyli wspólnota wdzięcznych ludzi, zbawionych i codziennie karmionych przez Boga chlebem powszednim, która wzajemnie się wspiera, przygarnia, podnosi i błogosławi. Wspólnota pokornych, którzy nie mają problemu z uklęknięciem przed siostrą albo bratem i wzajemnym obmyciem sobie stóp, aby wszyscy mogli stanąć na ziemi Bożego objawienia. To jest ziemia Chrystusowego krzyża, przez który Bóg odnowił oblicze ziemi i przypomniał, że wszyscy stanowimy jedną rodzinę.
Zapraszamy wszystkich. Między nami nie ma nikogo, kto odczuwałby strach, ponieważ wszyscy żyjemy miłością.
Nabożeństwo poprowadzi pastor Marek Uglorz z Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego a swój udział zapowiedział a ksiądz Halina Radacz z Kościoła luterańskiego, rzymskokatolicki duchowny ks. Rafał Figiel z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i ksiądz Andrzej Stefański z inicjatywy „Zwykły Kościół” oraz ksiądz biskup Tomasz Puchalski z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

Powiązane artykuły

Copyright © gay.info.pl 2013 - 2023 / Design by gay.info.pl